ELİF SUNA ÖZBAY

Uzman Klinik Psikolog

Lisans eğitimimi Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünden aldım. Lisans eğitimimin ardından İngiltere Bangor Üniversitesi’nde Klinik ve Sağlık Psikolojisi Yüksek Lisans eğitimimi tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını aldım. Yüksek lisans tezimi “Hedefe ulaşma ile dikkatli yanlılık arasındaki ilişkiyi kurmak” üzerine, lisans tezimi ise bireylerin mutluluğu üzerine yazdım. Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisansımı tamamladıktan sonra, Oxford Üniversitesi’nde Mindfulness Odaklı Bilişsel Terapi kursunu tamamladım. Yüksek lisansım süresinde bir web sitesi üzerinden online terapist olarak çalıştım. Türk Kızılayı’nda Sağlık ve Psikososyal Projelerde göçmenlere destek odaklı bir proje tamamladım. Özel bir şirkette İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Psikolojiye Giriş dersini verdim. Halen Şölen Çocuk Gelişimi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde seanslarımı sürdürmekteyim.

Uzmanlık alanlarım; anksiyete bozuklukları, depresyon, sosyal fobi, kişilik bozuklukları, romantik ilişkiler, yeme bozuklukları ve beden algısı bozuklukları, OKB, panik atak, özgüven orunları, aile içi iletişim sorunları, çocuklarda psikolojik bozukluklar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu. davranış ve dürtü bozuklukları, öfke ve stres denetimi.

Uyguladığım terapi yöntemleri; Bilişsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness odaklı stres yönetimi, Mindfulness temelli bilişsel terapi.

https://www.elifsunaozbay.com/